• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/istanbulmuhtarlarfederasyonu/
  • https://twitter.com/istanbulmuhtari

İSTANBUL MUHTARLAR FEDERASYONU

İSTANBUL MUHTARLAR FEDERASYONU

BAŞKAN
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret85300
Takvim
BEYAZ MASA
TRAFİK KAMERALARI

TRAFIK KAMERALARI

istanbul şehir rehberi
SEHIR REHBERI
SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLER
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Web Sitesi
T.C KİMLİK SORGULAMA ve DOĞRULAMA

İSTANBUL KADIN MUHTARLARI TARAFINDAN "5 ARALIK KADINA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLİŞİ"NİN 81. YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE TAKSİM ANITINA ÇELENK KOYULDU VE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI.
Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakının verilişinin 81. yılında, İstanbul Muhtarlar Federasyonuna bağlı Kadın Muhtarlar Derneği, günün anlam ve önemine binaen bugün, Taksim meydanında biraraya gelerek Atatürk heykeline çelenk koydular. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tüm muhtarlar hatıra fotoğrafı çektirdiler.İstanbul Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Seval Özkan yaptığı ropörtajda, günün anlamına dair şu açıklamalarda bulundu; ”Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 81 yıllık tarihine baktığımızda, kadınlarımızın resmi dairelerde ve politika da  görev alma oranında her geçen sürede düşüş yaşandığını dile getirdi. Fakat geçmiş yıllara nazaran 2014 yılı itibariyle kadın muhtarlarımızın sayısının arttığını görüyoruz. Ülkemizde yaklaşık olarak Elli bin muhtarın bulunduğunu ve bunun sadece 622 sinin kadın muhtar var. Bizler için bu rakamın hedeflerimizin çok altında olduğunu, çıtayı daha da yukarılara taşıyarak bu oranı yüzde elli lere kadar yükseltmenin gayreti içerisinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.” dedi.İstanbul Kadın Muhtarlar Derneğinin düzenlediği organizasyonda, kadın meslektaşlarını yalnız bırakmayan, İstanbul Muhtarlar Federasyonu başkanı Kadir Delibalta, ropörtajda şunları söyledi; ” Türk kadını için bir devrim niteliği taşıyan, böylesine önemli bir günde kadın meslektaşlarımızın sevinç duygularına ortak olmak ve bütünlüğümüzün, birlik ve beraberliğimizin ne kadar kuvvetli olduğu mesajını vermek adına ben ve diğer erkek muhtar arkadaşlarımız burada bulunmaktayız.” dedi.

Günün anlam ve önemine de değinen Kadir Delibalta; ” Kadınlarımız herşeyden önce, annelik gibi bir kutsiyetin misyonunu üstlenmiş olmanın yanı sıra, muhtarlık gibi zor ve meşakkatli bir görevi de üstlenerek, ne kadar dirayetli olduklarını da gözler önüne sermektedirler. Bu vesile ile kendilerini tebrik ediyor ve tüm kadınlarımızın bu önemli günlerini kutluyorum.” dedi.  
1022 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu